"Avalikud ja salajased märkmed" on Sandra Jõgeva Eesti Kultuuurkapitali 2017. aasta parima dokumentaalfilmi „Armastus …” valmimise ajal peetud päevik. Päevik on iseseisev tekst ega dubleeri filmi. Sandra Jõgeva on suutnud oma filmi keerulise elusaatusega peategelasi siingi kirjelda suure soojusega, ilma neid hukka mõistmata.

 

Igasuguse üleolekuta mõtiskleb ta päevikulehekülgedel sõltuvushaiguste olemuse üle: "Mõtlen, et alkohol on antud filmi puhul nagu mingi jumalus, müstiline deemon, kelle tujude ja heatahtlikkuse või selle puudumise ümber keerleb kõik. Ja sõltuvad kõik õnnestumised või ebaõnnestumised. Mõtlen, et sellele jumalusele tuleb võib-olla ohvreid tuua ja igal juhul temaga kontakti hoida."

 

Jõuline ja kaasahaarav "Avalikud ja salajased märkmed" on ühtlasi Sandra Jõgeva režissööriks kasvamise lugu ning pakub põnevaid pilguheite kahe kirjutamise aasta jooksul Tallinnas ja kaugemalgi kihanud kultuuriellu.

 

280 lk

Pehme köide

2018 Tallinn

Hind meilt tellides 12 €

 

Madeline Milleri esikromaan „Achilleuse laul” on pälvinud Orange Prize’i preemia, jõudnud The New York Times’i bestsellerite nimekirja ja tõlgitud rohkem kui 25 keelde.

 

„Achilleuse laul“ on armastuslugu ja tulvil pööraseid sündmusi. Romaan järgib üsna täpselt „Iliase“ sündmustikku, ehkki alustab varem ja ka lõpetab pisut hiljem – ning selle asemel, et kirjeldada taaskord kuidas, otsib pigem teos vastust küsimusele miks? Miks hoolis Achilleus ühest lihtsurelikust rohkem kui kogu maailma aust ja hiilgusest, rohkem kui oma enese elust?

 

“Pimedas sirutavad teineteise poole läbi lootusetu, raske hämaruse kaks varju. Nende käed kohtuvad ning valgus kallab nad üle nagu tulvavesi, nagu voolaks sajast kuldsest urnist völja päike.”

 

280 lk

Pehme köide

2018 Tallinn

Hind meilt tellides 12 €

 

„Ma olen mänginud jalgpalli, niikaua kui ma mäletan, alates sellest, kui ma olin nelja‑aastane. Alguses oli jalgpall, mitte sõna. Jalgpall oli alati enne kirjandust, enne lugemist, enne kooli. Enne tüdrukuid, enne oli jalgpall, siis kõik muu.“

Ungari kirjanduse suurkuju Péter Esterházy raamat räägib jalgpallist tema enese elus ja tema rahva ajaloos. Jalgpall on tema kirg. Väikejalgpalluri, jalgpallifänni ja vananeva jalgpalluri läbielamiste kirjeldused saavad tema raamatus üldinimliku mõõtme ja mõtestuse.

„Tagantjärele targana võin öelda, et just jalgpall päästis mind algkoolile loomulikuks peetavast kiusamisest. Jalka oli minu normaalsuse mask: minu tegelikuks minaks peeti klassimeeskonna tugisammast ja seda ebameeldivat kõiketeadjat omamoodi arusaamatuseks.“

Autor on pärit põlisest aadliperekonnast, hariduselt matemaatik ja vaimulaadilt intellektuaal. Teose on eestindanud kultuurkapitali tõlkeauhinnaga pärjatud tõlkija Lauri Eesmaa ja kujundanud Andres Tali.

 

183 lk

Pehme köide

Tallinn 2018

Hind meilt tellides 12 €

“Naine rindel” on tagasivaade noore, 19-aastase värske abielunaise kaootilisele põgenemisele läbi teise maailmasõja lõpuheitlusest räsitud Ungari. Pärast aastakümneid kestnud vaikimist mäletab ohver ja ellujääja nurjumisele määratud abielu jõhkardist mehega ning Nõukogude sõdurite toime pandud massivägistamisi. Autori naistevastase vägivalla käsitus on paraku tänapäevalgi asjakohane ja jahmatavalt värske. Raamatu on eesti keelde tõlkinud Reet Klettenberg ja kujundanud Maris Kaskmann.

 

198 lk

Pehme köide

Tallinn 2017

Eesti autorite uus bridžiõpik õpetab mängu samm-sammult praktiliste näidete ja harjutuste abil ning juba esimese õhtu lõpuks saab ka päris algaja mängumõnu kätte. Need, kes on mänguga tuttavad, leiavad raamatust kavalaid nippe ja näpunäiteid oskuste arendamiseks. Samuti on kogenumatel mängijatel oma uutele partneritele õpiku abiga lihtne bridži algtõdesid tutvustada. Õpik sobib nii seltskondliku bridži mängijatele kui ka neile, kes rohkem innustuvad ja turniiridel osaleda soovivad. Bridž hoiab vaimu värske!

 

 

 

 

 

136 lk

Kõva köide

Tallinn 2017

Hind meilt tellides: 15 €


“Tuumaenergia on inimlik ülbus, nagu soov praadida päikesel peekonit.”

26. aprilli öösel 1986. aastal plahvatas Tšernobõli tuumaelektrijaama 4. energiaploki reaktor. Ingrid Storholmen oli tollal 10-aastane. Tugevasti sai kahjustada ka tema kodukant Kesk-Norras ning see mälestus jäi teda saatma kogu eluks.

“Tšernobõli jutustused” käsitleb Tšernobõli katastroofi mõju, sellele järgnenud mälestusi ja traumat, selle kirjutamisel on kasutatud dokumentaalset materjali. Autori sõnul ajendas teda see, et talle näis, et inimesed hakkavad toimunut unustama. Nii ongi ta jäädvustanud mürgised vihmasajud ja metallimaitsega joogivee. Saastunud toidu ja reostatud maapinna, kus enam kunagi midagi ei kasva. Katkenud saatused ja painava aeglusega kustuva elulootuse. See raamat on mälestusmärk neile, kes üleöö kaotasid kõik.

Ingrid Storholmen on Norra kirjandustaeva tõusev täht ja võitnud oma loomingu eest mitu kirjandusauhinda. “Tšernobõli jutustused” on tema esimene romaan.

 

141 lk

Pehme köide

Tallinn 2016

Hind meilt tellides: 10 €