gallery/jogeva-esikaas
gallery/achilleus cover_2

"Avalikud ja salajased märkmed" on Sandra Jõgeva Eesti Kultuuurkapitali 2017. aasta parima dokumentaalfilmi „Armastus …” valmimise ajal peetud päevik. Päevik on iseseisev tekst ega dubleeri filmi. Sandra Jõgeva on suutnud oma filmi keerulise elusaatusega peategelasi siingi kirjelda suure soojusega, ilma neid hukka mõistmata.

 

Igasuguse üleolekuta mõtiskleb ta päevikulehekülgedel sõltuvushaiguste olemuse üle: "Mõtlen, et alkohol on antud filmi puhul nagu mingi jumalus, müstiline deemon, kelle tujude ja heatahtlikkuse või selle puudumise ümber keerleb kõik. Ja sõltuvad kõik õnnestumised või ebaõnnestumised. Mõtlen, et sellele jumalusele tuleb võib-olla ohvreid tuua ja igal juhul temaga kontakti hoida."

 

Jõuline ja kaasahaarav "Avalikud ja salajased märkmed" on ühtlasi Sandra Jõgeva režissööriks kasvamise lugu ning pakub põnevaid pilguheite kahe kirjutamise aasta jooksul Tallinnas ja kaugemalgi kihanud kultuuriellu.

 

280 lk

Pehme köide

2018 Tallinn

Hind meilt tellides 12 €

 

Madeline Milleri esikromaan „Achilleuse laul” on pälvinud Orange Prize’i preemia, jõudnud The New York Times’i bestsellerite nimekirja ja tõlgitud rohkem kui 25 keelde.

 

„Achilleuse laul“ on armastuslugu ja tulvil pööraseid sündmusi. Romaan järgib üsna täpselt „Iliase“ sündmustikku, ehkki alustab varem ja ka lõpetab pisut hiljem – ning selle asemel, et kirjeldada taaskord kuidas, otsib pigem teos vastust küsimusele miks? Miks hoolis Achilleus ühest lihtsurelikust rohkem kui kogu maailma aust ja hiilgusest, rohkem kui oma enese elust?

 

“Pimedas sirutavad teineteise poole läbi lootusetu, raske hämaruse kaks varju. Nende käed kohtuvad ning valgus kallab nad üle nagu tulvavesi, nagu voolaks sajast kuldsest urnist völja päike.”

 

280 lk

Pehme köide

2018 Tallinn

Hind meilt tellides 12 €